O skupině plzeňských skokanů

article232.jpg

Skupina plzeňských skokanů Sportiness CZ je činorodá, neformální a nezisková skupina bez právní subjektivity, která tvoří nejen skokanskou komunitu v Plzni a okolí.

Založení skupiny bych mohl vydatovat na 1.9.2009, kdy jsme s hrstkou pravidelných skokanů začali společně podnikat akce i bez skákacích chůd.

K dnešnímu dni je nás kolem stovky a máme mezi sebou malé děti i velké dospěláky ;o) Členem skupiny se může stát kdokoli, kdo má chuť do života a neupřednostňuje celodenní válení se u televize nebo PC. Účast na společných akcích je dobrovolná a nezávazná.

Naším doplňkovým sportem je lezení, kterým vyplňujeme krátké zimní dny. Nejoblíbenější indoor hrou je Bang. Další aktivity jsou otázkou zájmu, organizace události, kapacity sportovišť a kreativní učebny jedné z našich skokanek.

Nejsme extrémisti, nejsme jednostranně zaměření a nevěnujeme se freestylu ani jiným, pro nás nesmyslným soutěžím. Protože nás monotónní skákání brzy přestalo bavit, vymyslel jsem stiltball (upravený fotbal na skákacích chůdách), který se stal ze dne na den pravidelnou a nejvíc nejoblíbenější aktivitou. A abychom nezakořenili s chůdami na jednom plácku, rozšířil jsem naše aktivity ještě o orientační běh na skákacích chůdách. V našem případě nejde o žádnou megasportovní záležitost, ale o pohodové a hravé setkání všech (nejen skokanů), kteří rezonují s naší myšlenkou.

Všestranným rozvojem osobnosti a možností svobodné volby vpřed.